אודות ״הפורום הדוקומנטרי בישראל״

פורום היוצרים הדוקומנטרים (ע"ר) הוא עמותה ללא מטרת רווח לקידום ושיווק הז'אנר הדוקומנטרי הישראלי. הפורום משמש ארגון גג ליצירה וליוצרים הדוקומנטרים בישראל, וחברים בו כ-350 יוצרות ויוצרים משלל תחומי העשייה התיעודית.

אין ספק שבשנים האחרונות, הקולנוע והטלוויזיה התיעודיים בישראל רואים פריחה אדירה וגם מגיעים ללב ולמסך של יותר צופים וצופות מאי פעם. מעל 150 פרויקטים דוקומנרים מופקים כאן מדי שנה, רבים מהם קוצרים הצלחה ותהודה בינלאומית. הקולנוע התיעודי ממשיך להרחיב ולאתגר את גבולות השיח והביקורת ובאותו זמן מפתח שפה קולנועית משוכללת ומרתקת, ופותח פתח להכרה והנגשה של התרבות, המסורת והחברה הישראלית.

בהתאם, גם הקהל המגיע לצפות בקולנוע דוקומנטרי התגוון, התרחב ונהיה מעודכן יותר. עם זאת, העשייה הדוקומנטרית עדיין תוספת מקום משני בלבד בחלוקת המשאבים בדה התרבות בישראל. פורום היוצרים הדוקומנטרים עומד על המשמר ודואג לאגד, לקדם ולשמר את מעמד היוצרים והיצירה הדוקומנטרית.

לצד פעולה מתמדת להגדלת החשיפה והשיווק הניתנים לקולנוע ולטלוויזיה הישראלים בארץ ובעולם, אנו פועלים גם להבטחת חופש העיסוק והביטוי של כלל היוצרים בישראל. בין השאר, אנו מקיימים קשרים שוטפים עם כלל הגופים העוסקים ביצירת קולנוע בארץ, ובהם קרנות הקולנוע, גופי השידור, הסינמטקים ופסטיבלי הקולנוע ברחבי הארץ, ושלל חברות מסחריות וציבוריות.

אנחנו פועלים בנחישות למען

  • הגדלת תקציב חוק הקולנוע
  • הפצה של יצירה דוקומנטרית בארץ ובחו"ל
  • שיפור מעמד היוצרים/ות מול מועצת הכבלים והלוויין, גופי השידור והרגולציה
  • הגברת השקיפות במועצת הקולנוע ובקרנות
  • הנגשת ידע ומידע לחברי הפורום ולקהל הרחב
  • כנסים, אירועים ופיתוח מקצועי אישי של חברי הפורום